Skip to main content

WEEKDIENST VAN DE PAROCHIEKERK VAN DE H. PAULUS VAALS, 30 september t/m 8 oktober 2023

ZATERDAG 30 september: H. HIERONIMUS
“Wie de Heilige Schrift niet kent, kent Christus niet”, een bekende uitspraak van deze heilige.  Geboren rond het jaar 347 in Dalmatië; na zijn studie in Rome en Trier trok hij zich terug in de eenzaamheid. Hij keert terug naar Rome en wordt secretaris van paus Damasus. Hij vertaalde het Oude Testament vanuit het Hebreeuws en het Aramees in het Latijn ( de Vulgata). Deze vertaling is nog steeds de grondtekst van alle Bijbelvertalingen.

18.30uur H. Mis voor Willi Mertens / voor mgr. Edmond Beel als gest. jaardienst/ voor de familie Krings-Kuckelkorn en kinderen als gest. jaardienst


ZONDAG 1 oktober: ZESENTWINTIGSTE ZONDAG DOOR HET JAAR.

8.30uur H. Mis voor een dierbare overledene
11.15uur H. Mis voor Tonie Schreuder-Arets als zeswekendienst/ voor de ouders Theo en Finy Voncken-Rouvroije, dochter Annie, zonen Hub en Leo en schoonzoon Harrie/ voor Willy Demollin/ voor Lily Kohlen-Frederiks (collecte)/ voor Anny Waelen (collecte)/ voor Jo Nicolaije als gest. jaardienst

Opluistering door het Koninklijk Mannenkoor Cecilia en het CCK-Koor!


MAANDAG 2 oktober: H. ENGELBEWAARDERS
Een paar dagen na het feest van de aartsengelen staat vandaag de gedachtenis van de H. Engelbewaarders op de kerkelijke kalender. Zijn aan de aartsengelen belangrijke missies toevertrouwd, de engelbewaarders hebben tot taak om ons mensen te beschermen.

19.00uur Avondmis voor Eugen Bieresborn als zeswekendienst


DINSDAG 3 oktober:

8.30uur H. Mis voor de familie Peltzer


WOENSDAG 4 oktober: H. FRANCISCUS VAN ASSISIË
Deze heilige is een populaire heilige, mede door de paus die hem als patroon heeft gekozen. Franciscus betekent voor iedereen iets anders: De een houdt van hem vanwege de dieren en de natuur, de ander vanwege de universele broederlijkheid tussen mensen, of zelfs vanwege zijn open houding naar de Islam. Van ecologie tot medemenselijkheid. Maar de heilige Franciscus is heilig geworden vanwege Christus en het kruis. Hij ontving zijn roeping om de Kerk opnieuw op te bouwen vanaf het kruis in San Damiano. Hij beminde de armen en uitgestotenen omdat hij in hen Christus herkende. En zijn liefde voor de natuur, is de eerbied voor God als Schepper.
Vanwege zijn bijzondere band voor de dieren viert de wereld vandaag ‘Werelddierendag’. 

19.00uur Avondmis voor Toon Hijdendaal


DONDERDAG 5 oktober:

8.30uur H. Mis tot bijzondere intentie voor de vrede.


VRIJDAG 6 oktober: H. BRUNO

Geboren in Keulen rond het jaar 1030 en was een zeer talentvol student.

Door de bisschop van Reims werd hij benoemd tot directeur van de Domschool en was een voortreffelijk docent. Toen de paus aan Brunovroeg kanselier van de bisschop van Reims te worden, vluchtte hij naar het Benedictijner klooster Molesme. Maar ht was hem te luxueus en te weinig discipline. Hij verliet het klooster en begon in de eenzaamheid van de Alpen een nieuw bestaan. Daar ligt de oorsprong van het beroemde Kartuizerklooster ‘La Chartreuse’in 1084. In 1090 vroeg paus Urbanus II hem naar Rome. Mar de eenzaamheid bleef aan hem trekken en de paus liet hem in 1091 gaan. Hij trok naar Calabrië om daar met zes gelijkgezinden in de stilte te leven.

19.00uur Avondmis voor Nellie Steinschuld-Moison (verjaardag)


ZATERDAG 7 oktober: H. MAAGD MARIA VAN DE ROZENKRANS.

Dit feest vindt zijn oorsprong in de overwinning van de christelijke vloot op de Turkse in het jaar 1572. Deze overwinning werd, zo verklaarde toenmalige paus Pius V, bewerkt door het rozenkransgebed van vele tienduizenden gelovigen, waartoe hij hen had opgeroepen.  

18.30uur Avondmis voor de echtel. Thei en Mina Vaessen-Huis als gest. jaardienst/ voor de ouders Gerardus en Maria van Horck-Lennertz als gest. jaardienst/ voor Maria Willems-Leenders/ voor Maria Loo-Mommer, broer Leo en Rob en kleinzoon Christian


ZONDAG 8 oktober: ZEVENENTWINGSTE ZONDAG DOOR HET JAAR.

8.30uur H. Mis tot bijzondere intentie
11.15uur H. Mis voor Caroline Mullenders- van Gestel als jaardienst/ voor de ouders Brauers-Hirschi als gest. jaardienst/ voor Agnes Pelzer-Baltus/ voor Miep Simons-van Loo (uit dankbaarheid)/ voor Laurent Thewissen als gest.jaardienst


P A R O C H I E K R O N I E K

Sinds 1 september woont em. pastoor Broekhoven in het Sjwats Jris 24   6291 LS Vaals. Nieuwe telefoonnummer: 043-8880204

Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.